NovinkyPríprava na výstavu sov v Srbsku (Kikinda a Belehrad)


Výstava sov v Kikinde (Srbsko)
8. - 31. 10. 2015 sa uskutoční výstava sov v Kikinde (Srbsko), ktorú otvorí Pavel Babka, zakladateľ a majiteľ súkromnej galérie insitného umenia BABKA.


Vernisáž zo zbierky sov, Devínska Nová Ves
Zakončenie výstavy sa konalo v piatok, 3.10.2014, a sovy sa presťahovali na svoj domovský hrad Beckov.


Výstava Sovy na Beckove
Otvorenie výstavy "Sovy na Beckove" sa uskutočnilo v sobotu, 18.5.2013 (http://www.hrad-beckov.sk). Slávnostné zakončenie výstavy sa konalo v sobotu, 26.10.2013 s bošáckou slivovicou a domácou zabíjačkou.


Venisáž Zdenka Kukanová – Sovy
Slovenský plynárenský priemysel, a.s. otvoril v Galérii SPP  venisáž Zdenka Kukanová – Sovy v utorok 2. 10. 2012 o 18.00 hod., Mlynské Nivy 44/c Bratislava. Výstavu otvoril Eduard Kukan a kurátorom výstavy bol Daniel Brogyányi. Výstava ... (viac)


Vernisáž a aukcia výsledkov nevšedného projektu
Slovenský plynárenský priemysel Vás pozýva do Galérie SPP na vernisáž a aukciu výsledkov nevšedného projektu. Tridsať známych umelcov zo Slovenska a Česka, tridsať barikových sudov, jeden mesiac času a jediný cieľ: pretvoriť sud presne podľa svojich ... (viac)


Výstava "SOVY – SYMBOL VZDELANIA A MÚDROSTI"
Otvorenie výstavy “SOVY – SYMBOL VZDELANIA A MÚDROSTI” sa konalo 15. 4. 2011 (piatok) o 18.00 hod. v Slovenskom inštitúte v Prahe. Výstavu organizoval jeho riaditeľ pán Vladimír Valovič. Počas večera sa uskutočnila slávnostná inaugurácia ... (viac)


Rekonštrukcia športového ihriska
OZ Sovička finančne podporila rekonštrukciu športového ihriska "Areál študentských domov", Staré Grunty 53, Bratislava sumou 11.000,- SK.


Krst knihy
Kniha Zbierka sovičiek Zdenky Kukanovej bola pokrstená 19. mája 2007 na lodi Žilina a Martin v Bratislave.  Fotografie a článok v tlači.


Haydnove hudobné slávnosti 2006
Sovička finančne podporila 14. ročník Medzinárodného festivalu Haydnove hudobné slávnosti organizovaného Českou společnostou Josepha Haydna v dňoch 15.- 23. 9. 2006.


Sovička finančne podporila medzinárodnú vedeckú konferenciu
Občianske združenie Sovička finančne podporila medzinárodnú vedeckú konferenciu Využívanie informácií v informačnej spoločnosti konanú v dňoch 10. - 11. októbra 2006 v Univerzitnej knižnici v Bratislave.


Sovy - symbol vzdelania a múdrosti, Pezinok
Primátor mesta Pezinok Mgr. Oliver Solga a Mestské múzeum v Pezinku slávnostne otvorili jubilejnú desiatu výstavu zbierky pani Zdenky Kukanovej Sovy - symbol vzdelania a múdrosti. Vernisáž sa konala za osobnej prítomnosti majiteľky zbierky a ... (viac)


Sovy - symbol vzdelania a múdrosti, Viedeň
Mimoriadny a splnomocený veľvyslanec Slovenskej republiky v Rakúskej republike Prof. Dr. Jozef Klimko DrSc. a riaditeľka Slovenského inštitútu vo Viedni Mgr. Teodora Chmelová slávnostne otvorili výstavu zbierky pani Zdenky Kukanovej Sovy symbol ... (viac)


Koncert talentov pre Európu
Základná umelecká škola Petra Michala Bohúňa Dolný Kubín a reklamná agentúra ZRNO Dolný Kubín v spolupráci so Slovenskou filharmóniou v Bratislave Vás a Vašich známych srdečne pozývajú na Koncert talentov pre Európu konaný pod záštitou pani Zdenky ... (viac)


Výstava "Sovy symbol vzdelania a múdrosti", Praha
Veľvyslanec Slovenskej republiky v Českej republike J.E. pán Ladislav Ballek a riaditeľ slovenského inštitútu v Prahe pán Igor Otčenáš, dňa 31. marca 2006 slávnostne otvorili výstavu výberu zo zbierky pani Zdenky Kukanovej, "Sovy symbol vzdelania a ... (viac)


Fotogaléria z výstavy v New Yorku
Dňa 2. decembra 2005 v United Nations International School, Manhattan Campus (24-50 FDR Drive 25th Street) v New Yorku sa konala výstava unikátnej zbierky sovičiek pani Zdenky Kukanovej. Otvárací ceremoniál sa uskutočnil za prítomnosti jej manžela, ... (viac)


Sovička bola na Vianočnom bazáre
Sovička sa zúčastnila Vianočného bazára, ktorý zorganizoval Medzinárodný klub žien v Bratislave v nedeľu 20. novembra v Starej tržnici na námestí SNP. Išlo o charitatívnu akciu, ktorá sa koná už 15. rok. Výťažok z predaja bol poskytnutý na ... (viac)


Sovy - symbol vzdelania a múdrosti v rozličných svetových kultúrach
Dňa 2. decembra 2005 sa o 17.00 hodine v United Nations International School, Manhattan Campus (24-50 FDR Drive 25th Street) v New Yorku uskutoční výstava unikátnej zbierky sovičiek pani Zdenky Kukanovej. Otvárací ceremoniál sa uskutočnil za ... (viac)


Výstava "Sova - symbol múdrosti v kultúrach sveta"
Dňa 25. októbra 2005 sa v Slovenskom inštitúte v Moskve uskutočnilo slávnostné otvorenie unikátnej zbierky artefaktov – symbolov Občianskeho združenia Sovička, pod názvom „Sova – symbol múdrosti v kultúrach sveta“. Otvorenie výstavy sa uskutočnilo za ... (viac)


Výstava sovičiek zo súkromnej zbierky pani Zdenky Kukanovej v Ljubljane
Dňa 12. septembra 2005 prezident Slovinsko-slovenskej spoločnosti a priateľstva Dr. Peter Jerman slávnostne otvoril v Galérii Krka v Ljubljane výstavu sovičiek zo súkromnej zbierky pani Zdenky Kukanovej.


Koncert MUSICA ARVENZIS 2005
Dňa 15. júla 2005 sa konal pod záštitou pani Zdenky Kukanovej v zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave záverečný koncert najlepších účastníkov 4. ročníka Medzinárodných majstrovských interpretačných kurzov MUSICA ARVENZIS 2005. ... (viac)


Sovička finančne podporila ZUŠ Jozefa Kresánka
Sovička finančne podporila Základnú umeleckú školu Jozefa Kresánka v Karlovej Vsi v Bratislave na realizáciu detského muzikálu Vlk a Červená Čiapočka.


Vyhlásenie výsledkov súťaže SlovakPrix Multimedia 2005
Dňa 21. 6. 2005 v Bratislave sa konalo slávnostné vyhlásenie výsledkov 3. ročníka národnej multimediálnej súťaže SlovakPrix Multimedia. Prezidentka Občianskeho združenia Sovička pani Zdenka Kukanová odovzdala dve ceny v kategórii Špeciálna súťaž ... (viac)


Haydnove hudobné slávnosti 2005
Sovička finančne podporila 13. ročník Medzinárodného festivalu Haydnove hudobné slávnosti organizovaného Českou společnostou Josepha Haydna v dňoch 16.- 24. 9. 2005 v Dolních Lukaviciach.


Výstava „sovičiek“ zo súkromnej zbierky p. Zdenky Kukanovej v Krakove
Dňa 20. mája 2005 sa v „Galérii u Frycza“ nachádzajúcej sa v historickej budove rektorátu Krakovskej vysokej školy A. Frycza-Modrzewského, uskutočnila slávnostná vernisáž výstavy exponátov pod titulom „Sova v rôznych kultúrach a častiach sveta“ zo ... (viac)


Výstava "Sova v rôznych kultúrach a častiach sveta"
Dňa 20. mája 2005 sa otvorí v Krakove v prítomnosti majiteľky zbierky sov Zdenky Kukanovej a jej manžela Eduarda Kukana výstava "Sova v rôznych kultúrach a častiach sveta. 


Sovička finančne podporila Dyslektický letný tábor
Občianske združenie Sovička finančne podporilo Dyslektický letný tábor pre deti so špecifickými vývinovými poruchami učenia, ktorý organizuje Občianske združenie pri Pedagogicko-psychologickej poradni v Košiciach. Detský tábor sa uskutočnil v ... (viac)

Na úvod | Kto sme | Pomohli sme | Ďakujeme | Novinky | Napísali o nás | Napíšte nám | Archív